View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Mar 30, 2020 8:03 am

Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next
lmo 
Author Message

Post lmo
oprostite.....dali mogu pisati na Hrvatskom il trebam na engleskom...hvala

Mon Oct 22, 2012 7:12 am
Profile

Postovani,
mozete pisati na hrvatskom ili na engleskom jeziku... ovaj forum se zove "Kanadska imigracija" sto znaci zbog preglednosti bolje je ovdje pisati na hrvatskom nego na engleskom ali u principu nije puno vazno...

srdacan pozdrav,

Milorad

Wed Oct 24, 2012 10:14 pm
Profile WWW

Bog...hvala vam na odgovoru...potrebna su mi neka važna pitanja u vezi labour market opinion. Ja imam mnogo rodbine u Canadi,uglavnom su iz Montreana (quebec)...Već dugo oni žele da dođem kod njih i garantiraju mi posao ugradnje aluminijskim prozora i vrata...jučer sam se čuo s stricem i on kaže da misli da Lmo može samo ako firmi fali radnika ili je raspisan natječaj. Ako on meni garantira posao, dali on može meni napraviti Lmo? Dali ja kao instalater klima i centralnih grijanja mogu dobiti Lmo a radio bih nešto drugo? Molim vas nekoliko važnih savjeta do lakšeg i bržeg dolaska do radne dozvole. Unaprijed hvala. Nik

Sat Oct 27, 2012 3:33 am
Profile

Postovani,
poslodavac (ili njegov zastupnik) moze aplicirati za LMO i jedino Service Canada moze izdati pozitivan LMO. Potrebno je posao oglasavati bar 14 dana i ako nije moguce pronaci osobu koja zadovoljava trazene kriterije (u vezi iskustva, kvalifikacija i sl) onda Service Canada izda pozitivan ili neutralan LMO sto drugim rjecima znaci: "Da, mi se slazemo da nije bilo moguce pronaci kanadskog gradnanina i osobu sa stalnim boravakom u Kanadi prema tome mozete zaposliti stranog radnika".

LMO se moze dobiti za prakticno bilo koji posao (puno radno vrijeme) medjutim kad budete aplicirali za radnu dozvolu morate pokazati da imate kvalifikacije ili radno iskustvo da mozete raditi posao za koji je LMO izdan.

srdacan pozdrav,

Milorad

Sun Oct 28, 2012 9:34 am
Profile WWW

Hvala na odgovoru...s ovim informacijama što ste mi dali utvrdio sam da cu teško s tim putem nešto srediti...pa vas molim za bilo kakav savjet kako poceti proces dobivanja radne dozvole.... moji u Canadi su mi spremni dati i smještaj i posao.Moje poznavanje Engleskog jezika je jako dobro i koliko mi to pomaže u u svemu tome?
molim vas da mi pomognete s bilo kakvim informacijama jer koga kod pitam neke inf. ili mi nezna reci ili kaže pogrešno....još jednom hvala...

Mon Oct 29, 2012 11:02 am
Profile

Postovani, koliko god to moze izgledati pojednostavljeno citav proces se moze opisati u par recenica.

1) Morate naci poslodavca koji je za Vas voljan zatraziti LMO (ja im mogu pomoci oko tog procesa ako nemaju vremena ili ne znaju proces),

2) Ponuda posla od tog poslodavca mora biti za posao koji je puno radno vrijeme i po mogucnosti da je posao u zanimanju koje ima nivo slozenosti 0, A ili B,

3) Kad dobijete pozitivan (ili neutralan) LMO onda radnu dozvolu mozete traziti na kanadskoj granici.

I to je to, ako nadjete posao sa skill level 0, A ili B onda su jako velike sanse da cete mozi traziti stalni boravak kroz provincijski nominacioni program. To je moguce sa vecinom 0, A ili B poslova i samo sa nekim C i D poslovima.

Pogledajte i ovaj clanak: https://www.facebook.com/notes/immigrat ... 1532559958

Nadam se da ce Vam ove informacije biti od koristi.

Srdacan pozdrav,

Milorad

Mon Oct 29, 2012 6:45 pm
Profile WWW

Ovih dana ce vam se obratiti moja rodica iz Canade,mislim da ce vam ona bolje znati reci kako stoje stvari u toj firmi...još jedno velika hvala na vašoj pomoći...pozdrav.

Thu Nov 01, 2012 8:29 am
Profile

bok....evo sad ce vam se moja rodica obratiti u vezi lmo-a....ako nije problem,objasnite joj koja je procedura sa firmama i natjecajem tu....hvala

Sun Dec 02, 2012 11:02 am
Profile

Pgledajte ovaj video: http://www.youtube.com/watch?v=mwaWQtZK-Zg tu je objasnjeno kako ide process...

Thu Feb 14, 2013 10:09 pm
Profile WWW

pozdrav
svojevremeno sam aplicirala za posao spremačice preko agencije Concessum (zagreb) a koja surađuje s agencijom Global Hire (edmonton), isprva su obećavali povoljan ugovor, LMO, plaćen put u Kanadu te siguran smještaj u edmontonu gdje je i radno mjesto, na kraju je poslodavac odustao od plaćanja puta i omogućavanja smještaja, zanima me vaše mišljenje o tome kao i to postoje li uopće takve agencije i ako da kako znati koja je ozbiljna, doista je teško napustiti obitelj i otići u nesigurnost.
unaprijed hvala Sanja

Mon Aug 19, 2013 2:39 am
Profile
Reply to topic   [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next